Datum a místo konání26. 12. 2022, 13:30 hod.
    Tenisové kurty
    Organizátor Tenisový klub Dolní Dunajovice
    ZŠ a MŠ Dolní Dunajovice
    O událostiPoté, co dva roky probíhal Štěpánský běh pouze virtuálně, bez hromadného měření sil běžkyň a běžců, se o druhém svátku vánočním mohli milovníci běhu opět sejít u tenisových kurtů, setkat se s přáteli, proběhnout se a ještě si k tomu i zazávodit. V letošním roce se neběželo v rámci věkových kategorií, ale účastníci se rozdělili podle délky tratí, na které si troufali. Tedy alespoň v mužských a ženských kategoriích. Žáci a žákyně základní školy byli rozděleni podle tříd, čím starší, tím běželi delší trať. Nejmladší tak začínali na 500 m, deváťáci už běželi 1 200 metrů. Pro muže a ženy byly připraveny tři kategorie: 1 200 m, 2 500 m a 5 000 m. Výsledky však u Štěpánského běhu nikdy nebyly prvořadé, důležitá byla především účast a radost z pohybu mezi vánočními svátky. Přesto však pro pořádek dodejme, že vítězem královské mužské kategorie byl holandský běžec Kees van den Munckhof, mezi ženami zvítězila Hana Kolínková z Perné.